Bio Eco Base

BIO ECO BASE doskonale nadaje się do filtracji biologicznej. Wysoka porowatość ceramiki zapewnia bardzo dużą powierzchnię filtracyjną do rozwoju pożytecznych bakterii. Bakterie te oczyszczają wodę z amoniaku i azotanu. BIO ECO BASE charakteryzuje się także dużą wydajnością w procesie redukcji azotynów.

BIO ECO BASE można stosować w akwariach słodkowodnych i morskich, jak również w oczkach wodnych.

Wymiary: średnica 40 mm i wysokości 40 mm.  

Otwarta porowatość w dużym stopniu zapewnia doskonała cyrkulację wody i mniejsze zapychanie. Dzięki otwartym porom stary martwy bio-film jest łatwo wypłukiwany z medium. 

 Bio Eco-Base posiadają pory o rozmiarach 20-30 μm , czyli ich rozmiar jest odpowiedni do osiedlania się i rozwoju pożytecznych bakterii. 

Bio Eco-Base jest produkowane z obojętnego materiału ceramicznego i spiekany w temperaturze około 600°C. 

Bardzo duża powierzchnia zapewniająca korzystny wzrost bakterii

Analiza powierzchni metodą BET określiła efektywną powierzchnię Bio Eco-Base na poziomie 2250m2/litr, znacznie przewyższając inne biologiczne media dostępne na rynku. 

Zaprojektowany i przeznaczony do eliminacji amoniaku i azotanów, minimalizuje azotany.

Właściwości Bio Eco-Base oferują najlepsze warunki do rozwoju i kolonizacji kultur bakterii, które usuwają amoniak i azotany z akwarium. 

Zapewnia zdrowsze i bardziej stabilne wartości wody, nie wpływając na zmianę PH i GH wody, co w konsekwencji utrzymuje unormowany jej skład chemiczny.

Otwarta porowatość i ultra duża powierzchnia maksymalnie wspierają korzystne kultury bakterii, nawet przy dużych ilościach ryb.

Może być używany bezpośrednio w zbiorniku głównym, w filtrach kubełkowych, w sumpie lub w różnych typach filtrów,  w tym w filtrach zawieszanych, filtrach zraszających lub innych… 


Bio Eco-Base należy przepłukać przed zastosowaniem, aby usunąć zanieczyszczenia. Następnie umieścić w koszach filtracyjnych. 

SUMPY

FILTRY ZAWIESZANE

FILTRY ZEWNĘTRZNE

FILTRY ZRASZAJĄCE

FILTRY PODŻWIROWE