Bio Rings

Dzięki porowatej budowie BIO RINGS jest idealnym miejscem dla rozwoju flory bakteryjnej. Rozmiar i walcowaty kształt z wewnętrznym otworem zapewniają dużą powierzchnię do rozwoju pożytecznych bakterii.

Analiza powierzchni metodą BET określiła efektywną powierzchnię ceramicznych pierścieni filtrujących w zakresie 1050 m2 / litr, znacznie przewyższając inne biologiczne media dostępne na rynku.


BIO RINGS bardzo dobrze radzą sobie z rozkładaniem amoniaku oraz azotynów, poprawiając warunki panujące w Twoim zbiorniku. Produkt można stosować w akwariach słodkowodnych i morskich, a także w stawach i oczkach. BIO RINGS skutecznie wyłapują z wody związki będące pożywką dla bakterii, dzięki czemu oczyszczają wodę ze średnich i dużych zanieczyszczeń stałych.

Bio-Rings mają kształt krążków o wymiarach: średnica ok. 15 mm i wysokości ok. 15 mm.

Materiał filtrujący wykonany jest z ceramicznych pustych pierścieni wyłapujących wszystkie większe zanieczyszczenia. Bezpośrednio po rozpoczęciu procesu filtracji woda jest wirowana poprzez puste pierścienie. Tym sposobem, większe cząsteczki brudu opadają na dno. Następnie oczyszczona i wstępnie przefiltrowana woda przechodzi przez kolejne warstwy filtracyjne. Pierścień ceramiczny BIO-RINGS jest łatwy do czyszczenia i ponownego, wielokrotnego użytku.

Bio-Rings jest produkowany z mieszanki sproszkowanego szła oraz kryształów soli, następnie całość jest sprasowywana w kształt krążków i spiekana w temperaturze około 800°C. Następnym etapem jest mycie co pozwala usunąć kryształki soli i inne zanieczyszczenia. 

Po przeprowadzeniu badań, po zastosowaniu tego produktu, nastąpiła zmiana NO3  w wodzie akwariowej. Można zauważyć, że produkt ten ma oczywisty wpływ na zmniejszenie NO3, osiągając bezpieczny zakres stężeń. 

Po przeprowadzeniu badań, po zastosowaniu tego produktu, nastąpiła zmiana NO2  w wodzie akwariowej. Można zauważyć, że produkt ten ma oczywisty wpływ na zmniejszenie NO2, osiągając bezpieczny zakres stężeń.

Po przeprowadzeniu badań, po zastosowaniu tego produktu, nastąpiła zmiana NH4  w wodzie akwariowej. Można zauważyć, że produkt ten ma oczywisty wpływ na zmniejszenie NH4, osiągając bezpieczny zakres stężeń.

Główny skład chemiczny Bio-Rings jest neutralny. Al2OSiOskład chemiczny jest stabilny, nie zawiera szkodliwych substancji. Niska zawartość tlenków ziemi alkalicznych w składzie chemicznym nie spowoduje zmiany jakości wody, będą się one uwalniały powoli by stworzyć odpowiednie środowisko do życia.  

Bardzo duża powierzchnia zapewniająca korzystny wzrost bakterii

Bio-Rings mogą być używane bezpośrednio w zbiorniku głównym, w filtrach kubełkowych, w sumpie lub w różnych typach filtrów,  w tym w filtrach zawieszanych, filtrach zraszających lub innych…