O firmie

Wiedza, pasja, doświadczenie – sklep z mediami filtracyjnymi Aqua Specto.

Sklep z materiałami filtracyjnymi Aqua Specto powstał z miłości do akwarystyki. Pasja, wiedza i doświadczenie pozwoliły nam na stworzenie miejsca o najwyższych standardach i najlepszej jakości. Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów z wieloletnim doświadczeniem w akwarystyce, jak i osób, które stawiają pierwsze kroki w tym temacie.

Zespół Aqua Specto zawsze służy fachową poradą i chętnie dzieli się wiedzą, dlatego na każdym etapie realizacji zamówienia mogą Państwo liczyć na naszą pomoc i wsparcie. Stale rozwijamy swoją wiedzę i kompetencje, aby móc sukcesywnie poszerzać ofertę naszego sklepu i odpowiadać na wszystkie Państwa potrzeby. Jeśli więc mają Państwo jakiekolwiek pytania zapraszamy do kontaktu z naszymi Ekspertami.

Nasz sklep z mediami filtracyjnymi online to gwarancja najwyższej jakości produktów. Jeśli więc zastanawiacie się Państwo jakie media filtracyjne do akwarium wybrać, to jesteście w dobrym miejscu.

Media filtracyjnebioceramika – odpowiedź na Twoje potrzeby!

Dbanie o czystość wody w akwarium to podstawowy obowiązek każdego akwarysty. W końcu czystość wody ma wpływ nie tylko na aspekty wizualne. Zadbane akwarium czy staw z przejrzystą wodą stanowi doskonałe warunki do hodowli podwodnych roślin i stworzeń oraz rozwijania pięknej pasji, jaką jest akwarystyka. Niepożyteczne bakterie, zanieczyszczenia o podłożu chemicznym oraz zanieczyszczenia o podłożu biologicznym w negatywnym stopniu wpływają na funkcjonowanie fauny i flory.  Jak zadbać o jakość wody w akwarium? Odpowiednio dobrane media filtracyjne to podstawa.

Jak działają media filtracyjne?

Bioceramika przeznaczona jest do biologicznej filtracji wody. To idealne narzędzie do oczyszczania wody w zbiorniku. Jej porowata struktura umożliwia osiedlanie się pożytecznych bakterii, jak:

  • bakterie nitryfikacyjne,
  • bakterie denitryfikacyjne,

które w bardzo istotny sposób poprawiają jakość wody w akwarium. Rozkładają one resztki pokarmu oraz substancje biologiczne, co daje energię do działania roślinom wytwarzającym tlen. Biologiczne media filtracyjne służą zwiększeniu wydajności pracy pożytecznych bakterii, dzięki zapewnieniu im miejsca do osiedlenia. Bez wkładów filtracyjnych bakterie osadzają się jedynie na podłożu oraz roślinach, co niestety nie jest wystarczające. Niefiltrowane zanieczyszczenia znacznie pogarszają stan i jakość wody.

Jeśli nie chcesz dopuścić do takiej sytuacji i zależy Ci na czystej wodzie w swoim akwarium, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Udanych zakupów,

Zespół Aqua Specto.